Jan Matejko – czyli o malowaniu historii słów kilka

Zachęcamy do uczestnictwa w poniedziałkowym spotkaniu krakowskiego Klubu Kamieniołom, które poświęcone zostanie postaci Jana Matejki.
15.11.2013 22:41

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 listopada o godz. 18:00. Klub spotyka się przy Rynku Podgórskim – przy kościele Św. Józefa – w piwnicy pod plebanią.

W tym roku przypada 120-ta rocznica śmierci Jana Matejki [ur. 24 VI 1838r. zm. 1 XI 1893r.], jednego z naszych największych malarzy, wielkiego patrioty. Pogrzeb – 7 listopada 1893r. – był wielką manifestacją – oddaniem hołdu i wyrazem patriotyzmu.

Pani Bożena Weber, historyk sztuki i muzykolog, publicystka, autorka wielu publikacji i książek dotyczących sztuki, artystów i ich twórczości, propagatorka twórczości Jana Matejki; m.in. opracowała wydanie specjalne Tygodnika „Źródło” w całości poświęcone Janowi Matejce.

Spotkanie będzie ilustrowane prezentacją obrazów, pamiątek itp. związanych z Janem Majko.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!


Ostatnie wiadomości z tego działu

Odszedł Leszek Elektorowicz (1924-2019)

Spotkanie autorskie z Wiesławem Helakiem!

Tadeusz Kościuszko. Bohater wciąż aktualny

Spotkanie z Leszkiem Elektorowiczem!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.