Galicja na południu

W dniach 25-27 lipca grupa Galicyjskiej Akademii Skolimowskiej pod patronatem Fundacji Jacka Maziarskiego i przy wsparciu Banku Ambitnej Młodzieży BZ WBK odbyła wyjazd szkoleniowy do miejscowości Dobra k. Limanowej.
03.08.2014 12:54

Wyjazd poświęcony był głównie sztuce dyskutowania nad kwestiami światopoglądowymi dla środowisk konserwatywnych. Jak rozmawiać o tematach trudnych, jak przekonywać do swoich racji? Jak lewica niszczy dyskurs publiczny? Warsztaty z debat oraz lektura klasyków retoryki pozwoliła uczestnikom zapoznać się z podstawowymi zasadami kulturalnego i skutecznego debatowania.  

Nie mogło obyć się bez gier terenowych, skoro wyjazd odbywał się w Beskidzie Wyspowym. Przedwojenne skautowe gry, np. Kozacki proceder, łączyły integrację ze sprawdzaniem umiejętności współpracy i rozwijaniem sprawności fizycznej. Wieczory były wypełnione rozmowami o przyszłości Polski oraz planowaniem przyszłych spotkań Galicyjskiej Akademii Skolimowskiej.

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Spotkanie autorskie z Wiesławem Helakiem!

Tadeusz Kościuszko. Bohater wciąż aktualny

Spotkanie z Leszkiem Elektorowiczem!

Polska gospodarzem sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.