Drążymy dalej temat Powstania Styczniowego!

Tajemne Państwo Polskie, które powstało w 1863 r., było prototypem Polskiego Państwa Podziemnego z II wojny światowej: miało własne sądownictwo, szkolnictwo, dyplomację oraz wybierało podatki – także od Rosjan!
04.02.2013 9:30

Historyk Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr hab. Henryk Głębocki, opowiada o rewolucji moralnej, jaka ogarnęła Polaków na początku lat 60-tych XIX w., o nieudanych próbach politycznej pacyfikacji Polaków oraz o reakcji Rosjan na wybuch powstania. Kto dzisiaj zna historię Tajemnego Państwa Podziemnego? Kto pamięta, że autonomia Finlandii została przyznana przez cara w wyniku działań powstańczych w Polsce? Dlaczego margrabia Wielopolski pytał „czy flota powstańców przybyła już pod Częstochowę” i dlaczego Rosjanie bali się interwencji Zachodu – o tym wszystkim opowiada autor Arcanów – zapraszamy do oglądania!

 

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Prof. Nowak: Pracujmy nad tym, by zwolenników niepodległości przybywało

Prof. Nowak podsumowuje 2017 rok: właściciele III RP nareszcie odsuwani od władzy

prof. Nowak: Przypomnienie samego 1918 roku nie wystarcza, by zrozumieć czym jest niepodległość

The New York Times vs. Polish history

Komentarze (4)
Twój nick:
Kod z obrazka:


edikoi
20.02.2013 15:22
odn roku powstania styczniowego.wrog. Droga redakcjo opamietaj sie, ten wpis nie tylko nawoluje do nienawisci. Swiadczy tez bezlitosnie o stanie umyslowym autora. Kreca was takie wpisy?....
Krata
07.02.2013 0:15
Singer :) A już się martwiłem, że nie będzie Ciebie ze swoimi antypolskimi gadkami tutaj :)
singer
06.02.2013 3:57
Powstanie Styczniowe tak pieknie wygrywalo. Szkoda tylko ze nie wygralo. Ale my to "prawdziwi polscy patrioci", czcimy nasze kleski i zwyciestwa naszych wrogow. Na pohybel z tymi co chca czcic nasze zwyciestwa i kleski naszych wrogow.
Rok Powstania Styczniowego. Wróg.
05.02.2013 21:21
Tak mówimy: czerwona zaraza... Cóż, bryluje trąd ten wciąż na świecie. Męczy ludy z lucyfera wskazu, Epidemią pełznie po planecie. Loży szabatują, mord na mordzie – Ale półtora stulecia temu Czyżby przeciwko czerwonej hordzie Dziady nasi w drogę weszli złemu?.. Czyż czerwonym tron ten był kacapski?.. Ogniskiem - czy marksystowskiej plagi?.. Czyż Murawjow, upiór krwawy carski, Czynił mordy zpod czerwonej flagi?.. Ich następca, ludożerca Putin, Czyżby słuchał Międzynarodówkę, Gdy wskazywał na pokładzie tutki Ustalić baryczną wybuchówkę? Bierut z jaruzelem – czy komuny Psami są? – nie ten kolor obroży! Póki kacapstan jest – polskie trumny Samobój seryjny będzie mnożył. Na co ruski cham pofarbowany, – Co to zmienia? Złem, i beznadziejnym Rosja jest. I krwawią stare rany Już za setki lat razem kolejnym. Nie wyrosnąć różom na śmietniku Światowego zła. Marną nadzieja! Przeciw carom, przeciw bolszewikom Bić się nas stawiali świata dzieje. Dziś z ogrzyzkiem już imperii piekła Bić się nam. Taki jest los Przedmurza. Dzicz moskalska zbrodzień nie wyrzekła – Dzioby wronie ciągną się z Zabuża. Jesteśmy Ludem o pięknym losie Wykończenia światowego kata. Zagrzmi grożny głos z niebios: ej, Rosjo! Precz Mi, kurwo stara, z mapy świata!!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.