„Dokąd zmierza Polska, dokąd zmierzasz Ty” – prof. Zybertowicz w Krakowie

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na odczyt profesora Andrzeja Zybertowicza.
07.10.2013 15:04

Odczytu pt. „Dokąd zmierza Polska, dokąd zmierzasz Ty” będzie można wysłuchać 8 października 2013 roku o godz. 17.30 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sala Wystawowa B (przy ul. Krupniczej 33). Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki prof. Zybertowicza: „III RP – Kulisy systemu”.

Informacja o książce III RP –Kulisy systemu:

Co oznacza w języku służb „wyjście na sędziów”? Czy rola służb specjalnych jest przereklamowana, czy też są jednak tak potężne, że sterują całym układem? Czy faktycznie mają tak dużą władzę, że mogą decydować o zwrotach sytuacji w kraju? Dzięki jakim instrumentom służby kreują tych, którzy w systemie odnoszą sukces, a eliminują innych?

Do jakiego stopnia Donald Tusk jest klientem Angeli Merkel? Czy idzie mu tylko o posadę unijną, czy o interes Polski? Na ile trwa w śmiertelnym uścisku z Władimirem Putinem? Jak media stabilizują system III RP? Jakie tytuły przejęły w tym zakresie zadania wykonywane dotąd przez słabnącą „Gazetę Wyborczą”?

Na te i inne pytania Joanny Lichockiej odpowiada prof. Andrzej Zybertowicz w fascynującej rozmowie, z której wyłania się system pod nazwą „Polska”. System złożony, wielowarstwowy, w którym pewnych rzeczy nie widać a pewni ludzie milczą. System, o którym trzeba jednak mówić i rozmawiać na głos, by zbliżyć się do odczytania jego mechaniki.

W debacie tej chłodny realizm profesora na styku z emocjonalnym podejściem red. Lichockiej pozwala spojrzeć na system III RP całościowo, obnażyć jego niedoskonałości, wyodrębnić punkty newralgiczne wymagające natychmiastowej zmiany, ale też wskazać pozytywne aspekty aktualnej kondycji Polski i Polaków. Widzimy tu pełny obraz Polski, obraz rozkodowany. „Opisać Polskę, dzisiejszą Polskę, w jednej tylko książce. Tak to mi się marzy.” Czy marzenie profesora Zybertowicza się spełniło? Ocenią Czytelnicy.

 

Autor: Andrzej Zybertowicz, Joanna Lichocka / Tytuł: III RP – Kulisy systemu / ISBN: 978-83-63566-07-4 / Oprawa: miękka / Format: A5 / Objętość: 340 str. / Cena detaliczna: 39,90 zł (w tym 5% VAT)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Odszedł Leszek Elektorowicz (1924-2019)

Spotkanie autorskie z Wiesławem Helakiem!

Tadeusz Kościuszko. Bohater wciąż aktualny

Spotkanie z Leszkiem Elektorowiczem!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.