Akcja „BURZA” w Warszawie

1 lutego 2014 r. w Centrum Prasowym FOKSAL w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa z okazji 70. rocznicy akcji „Burza”. 26 stycznia o godz. 14.00 w Katedrze Polowej odbędzie się Msza Święta w tej intencji.
12.01.2014 15:12

Stowarzyszenie Solidarni2010 wraz z Okręgiem Wołyńskim Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej 1 lutego 2014 r. o godz. 11.00 w  Centrum Prasowym Foksal w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich organizuje z okazji przypadającej  70. rocznicy akcji „Burza”  konferencję naukową zatytułowaną:

Akcja  „Burza” na Kresach Wschodnich – jej specyfika i znaczenie

Będzie to  konferencja z udziałem świadków wydarzeń i historyków m.in. prof. Władysława Filara, prof. Wiesława Jana Wysockiego, prof. Jana Żaryna. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne oraz zdjęcia z prywatnych archiwów weteranów 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.  26 stycznia o godz. 14.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego wydarzenie to zostanie poprzedzone uroczystą Mszą Świętą.

 

plakat_akcja_burza_911


Ostatnie wiadomości z tego działu

Odszedł Leszek Elektorowicz (1924-2019)

Spotkanie autorskie z Wiesławem Helakiem!

Tadeusz Kościuszko. Bohater wciąż aktualny

Spotkanie z Leszkiem Elektorowiczem!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.