8 marca (sobota), 14:00 – Manifestacje Solidarności z Ukrainą

Kluby „Gazety Polskiej” i NSZZ „Solidarność” organizują w najbliższą sobotę, tj. 8 marca o godz. 14:00 ogólnopolską manifestację przed ambasadą Rosji w Warszawie i przed wszystkimi konsulatami Federacji Rosyjskiej w Polsce. Poniżej publikujemy wiadomość z portalu Kraków Niezależny.
06.03.2014 10:24

Należy przypomnieć, że użycie przez Rosję sił zbrojnych na terytorium Ukrainy gwałci najważniejszą umowę międzynarodową, jaką było podpisane w 1994 roku tzw. „Memorandum Budapesztańskie”, które zobowiązywało sygnatariuszy: Stany Zjednoczone, Federację Rosyjską i Wielką Brytanię, do gwarancji integralności i niepodległości Ukrainy w zamian za rezygnację przez nią z posiadania broni nuklearnej i ze statusu mocarstwa atomowego. Jeżeli umowa z 1994 roku przestanie obowiązywać, to Europie grozi wojna i powstanie kolejnego mocarstwa atomowego.

Chcemy zademonstrować naszą solidarność, nasze poparcie dla Ukraińców, którzy mają historyczną szansę zerwania ze swym odwiecznym ciemiężycielem, jakim dla Ukrainy jest imperialna Rosja. Chcemy agresora nazwać agresorem, a ofiarę – ofiarą. Chcemy być Solidarni z Ukraińcami.

Proszę o rozsyłanie informacji o manifestacjach do wszystkich organizacji patriotycznych w Polsce i na świecie.

Miejsca manifestacji:
Ambasada / Warszawa, ul. Belwederska 49,
Konsulat Generalny Rosji w Gdańsku / Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Batorego 15,
Konsulat Generalny Rosji w Krakowie / Kraków, ul. Biskupia 7,
Konsulat Generalny Rosji w Poznaniu / Poznań, ul. Bukowska 53A.


Ostatnie wiadomości z tego działu

Nowy podwójny 175-176 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Nowy 174 numer dwumiesięcznika ARCANA!

Prenumerata dwumiesięcznika na rok 2024!

Nowy 173 numer dwumiesięcznika Arcana!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.